Amerikan Staffordshire Terrier – Tüm Bir Terrain Köpek Irısı

Merhaba – Bu Videoyu Hoş Geldiniz!

Bana yazmak isterseniz … bu benim e-postam: consejeroveterinario@gmail.com

***********************************************

Amerikan Staffordshire, davranış ve bakım

Çoğu kimse bana American Staffordshire Terrier'i evcil hayvan olarak dahil etmenin yararları ve riskleri konusunda danışır; başta bu cinsin fiziksel özelliklerine, kas yapılarına, korkutucu görünümlerine, heybetli başlarına çeken ve gelip geldikleri genç insanlar onlara arkadaşlarınızı ve komşularınızı göstermek veya etkilemek için mükemmel bir fırsat.

Amerikan Stafordshire, köken İngiltere olmasına rağmen Birleşik Devletlerde çok popüler köpek türüdür. Ayrıca "Amstaff" ismi ile bilinir

Amerikan Staffordshire Terrier kimsenin cinsi değil. Güçlü bir mizacı olan, diğer köpekler ve sahipleri ile baskın olma eğilimi olan bir köpektir.

Etkileyici bir gücü var, İngiltere'deki kökenleri boğalarla yapılan kavgalar için kullanılıyordu.

Çok güçlü bir karaktere sahip bir sahibine, net sınırları olan ama asla şiddet içermeyen sıkı, sakin ve dengeli bir eğitim sunmak için zaman ve arzusu vardır.

Çocuklar, yaşlılarla, diğer köpeklerle ve başka herhangi bir hayvana uyum sağladıkları ve genellikle yetişkinlerle birlikte yaşadığı 3 hafta ila 4 ay arasında değişen birincil sosyalizasyon dönemlerine sahip olmalıdırlar.

Amerikan Staffordshire ve diğer köpeklerle olan ilişkisi

Amerikan Staffordshire'ın uygun birincil sosyalleşmesi yoksa, evinizde gelecekte büyük bir sorun olabilir. Aynı zamanda, sahibinden doğru bir hiyerarşiye sahip olmaları gerekiyor; köpekten köpek için Lideri evinizde olduğu açık bir şekilde ortaya koyacak başka bir şey değil; sizin ve o değil.

Bu, Amerikan Staffordshire ile birlikte olabilmek için son derece önemlidir. Ayrıca bir sürü fiziksel aktivite ve rekreasyona ihtiyaç duyuyorlar: Bir koşu için dışarı çıkarmak, arama yapmak ve oyun getirmek mümkünse, 2 veya 3 günlük yürüyüşler

Doğru itaat eğitimi ve titiz bir eğitim, evinizde ve toplumun geri kalanında sorunsuz bir şekilde var olmak için şarttır.

Ancak, American Staffordshire, diğer köpeklerle sosyalleşebilmesine rağmen, birden fazla köpeğe sahip olmak istiyorsanız bu en iyi cins değildir, açıklığa kavuşturmak adil. Diğer köpeklerle ilişkili olabilir, ancak bu türlerin güçlü av aracı ve savaş yetenekleri ciddi sorunlara neden olma eğilimindedir.

Bir lider olun ve Amerikan Staffordshire sizi takip eder ve itaatkar ve mutlu bir köpek olur. Ama bu ne demek? Kısaca, eğer köpeğinizin lideri iseniz, ona ne istediğinizi öğretebilirsiniz, sizi itaatkar ve gururla takip edecektir.

Hazırlanan ve tüm bu işi yapmaya hazır olduğunuzda çok iyi düşünün, aksi halde köpek, ırk ve çevrenizdeki tüm hayvanlar ve insanlar iyi bir yarış daha arayacaktır. Aksi takdirde, istekli iseniz … ileride … tebrik ederim, büyük bir köpeğiniz, olağanüstü vasiniz ve tüm ailenin koruyucusu olacak ve ev akıllı, olgun, sakin ve çok cesur olacak.

José Arca
Veteriner hekim
Arjantin

Belki bu KuyyuK'lar da ilgini çekebilir.. :=)

Video Başrolündeki Cins: